Złotnicza 12, 58-500 Jelenia Góra biuro@kskarkonosze.pl

Pewny awans do finału wojewódzkiego PP

Bez większych problemów po awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski sięgnęli piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Biało - niebiescy pokonali na wyjeździe wicelidera wałbrzyskiej klasy okręgowej Bielawiankę Bielawa 5:1, już do przerwy prowadząc 3:0. W finale nasz zespół zmierzy się z Baryczą Sułów.

Pierwszą bramkę goście zdobyli już w szóstej minucie. Strzał Chmielewskiego został zablokowany, ale na linii pola karnego dopadł Firbacher i uderzając piłkę z powietrza skierował ją przy słupku do siatki. Jeleniogórzanie dominowali, w 27 minucie świetny rajd prawą stroną przeprowadził Firbacher. Czech wbiegł w pole karne, gdzie wycofał piłkę do Pałaszewskiego, który pokonał Wajdę. Wydawało się, że wynikiem 0:2 zakończy się pierwsza połowa. Karkonosze miały kolejne okazje bramkowe, przynajmniej jedną powinien wykorzystać Radzimeski, ale dopiero tuż przed gwizdkiem na przerwę skuteczny w polu bramkowym był Firbacher i trener Smółka wraz z drużyną mógł się cieszyć z trzeciego gola. W przerwie nowy szkoleniowiec KSK wymienił połowę zawodników z pola. Gospodarze podjęli rękawicę i chcieli powalczyć o pierwszego gola i cel ten udało im się osiągnąć. Akcję z prawej strony boiska wślizgiem przy drugim słupku zamknął Peroński i było 1:3. Jak się okazało zmiennicy Karkonoszy też potrafią strzelać gole o czym przekonał Dudek, który efektowną "główką" zwieńczył dośrodkowanie Jarosa. Drugi gol Dudka również mógł się podobać, przyjął piłkę na piątym metrze stojąc tyłem do bramki, zdołał się obrócić i wpakował piłkę pod poprzeczkę.

BIELAWIANKA BIELAWA - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 1:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Firbacher (6), 0:2 Pałaszewski (27), 0:3 Firbacher (45), 1:3 Peroński (58), 1:4 Dudek (67), 1:5 Dudek (75).
Żółte kartki: Korkuś, Marasz, Tomkiewicz oraz Pałaszewski.
Sędziował: Kasprzyk (KS Legnica).
Widzów: 250.

BIELAWIANKA: Wajda - Ewiak (46 Busch), Januszewicz, Korkuś (79 Grabowski), Kuriata (61 Śmigrodzki), Maciejewski, Marasz, Peroński (69 Makles), Pompa, Słonecki, Tomkiewicz.
KARKONOSZE: Fościak - Bronisławski (46 Dudek), Chmielewski (46 Firmanty), Firbacher (46 Siudak), Jaros, Klimek (46 T. Kuźniewski), Kocot (46 Milewski), Niemienionek, Pałaszewski (68 Maciejewski), Posacki, Radziemski.