Złotnicza 12, 58-500 Jelenia Góra biuro@kskarkonosze.pl

Niezła gra, gorszy wynik

Porażką 2-5 zakończył się ostatni mecz Karkonoszy w sezonie 2023/2024. Sam wynik może sugerować, że mecz był jednostronny, ale tak nie było. Przeciwnie, dopiero w samej końcówce wicelider naszej grupy III ligi zapewnił sobie wygraną. Nic mu ona nie dała, bowiem Rekord Bielsko-Biała pokonał Górnika Polkowice 2-1 i to bielszczanie awansowali do II ligi.

Na pierwszego gola licznie zgromadzeni przy Złotniczej 12 kibice musieli czekać do 34 minuty. Fatalnie przy wrzucie piłki z autu zachowała się praktycznie cała defensywa gospodarzy i Lisowski z bliska pokonał Fościaka. Rehabilitacja przyszła bardzo szybko. Niezłą akcję zespołu na 20-tym metrze podaniem piętą zakończył Radziemski, a Bronisławski precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Korytkowskiego. Do przerwy 1-1.

10 minut po zmianie stron z dobrej strony pokazał się Lutostański, który pewnie wykończył składną akcję gości. Jeleniogórzanie podjęli walkę i po raz drugi doprowadzili do wyrównania, tym razem z dystansu uderzył Radziemski, a piłka po lekkim rykoszecie wpadła do siataki. Wrocławianie nie odpuszczali i siedem minut przed końcem po raz trzeci wyszli na prowadzenie. Gola z rzutu karnego zdobył Lutostański. Biało – niebiescy postanowili zaatakować, odkryli się, ale to rywale dwa razy w doliczonym czasie gry trafiali do bramki.

KARKONOSZE - ŚLĄSK II WROCŁAW 2-5 (1-1)

Bramki: 0-1 Lisowski 34, 1-1 Bronisławski 38, 1-2 Lutostański 55, 2-2 Radziemski 65, 2-3 Lutostański 83, 2-4 Sharabura 90, 2-5 Zaborski 90+3.
Żółta kartka: Sharabura.
Sędziował: Paszkiewicz.
Widzów: 600.

KSK: K. Kuźniewski - Chmielewski (61 Firmanty), Jaros, Klimek (61 Posacki), Kocot (86 Łojko), T. Kuźniewski (65 Milewski), Maciejewski, Niemienionek, Pojasek, Radziemski (86 Tokarz).
ŚLĄSK II: Korytkowski - Kurowski, Lisowski (69 Matuszewski), Lizakowski, Lutostański (88 Zaborski), Milewski (69 Sharabura), Muszyński, Stawny, Tudruj (69 Pawelec), Wołczek, Zawadzki (75 Michalski).