Złotnicza 12, 58-500 Jelenia Góra biuro@kskarkonosze.pl

Wygrywamy derby z Górnikiem

Znakomity wieczór przy Złotniczej 12 spędzili kibice Karkonoszy Jelenia Góra, którzy po ostatnim gwizdku sędziego wraz z drużyną świętowali ósmą wygraną w sezonie. Bohaterem meczu był Mateusz Baszak, który dwa razy pokonał bramkarza swojego byłego klubu. Zwłaszcza drugie trafienie "Basziego" wywołało euforię na trybunach.

Od początku dało się zauważyć, że Górnik nie przyjechał się bronić, ale podopieczni trenera Enkeleida Dobiego nie mieli wielu argumentów, aby stworzyć poważne zagrożenie pod bramką Wojtka Fościaka. Lepiej ataki szły Karkonoszom, a najlepszej okazji nie wykorzystał Dominik Radziemski. W 38 minucie świetną akcję przeprowadził Łukasz Sierpina, który na własnej połowie odebrał piłkę rywalowi, ograł dwóch kolejnych i po szybkim rajdzie podał piłkę stojącemu przed linią pola karnego Baszakowi. Najlepszy strzelec Karkonoszy oddał niezbyt mocny strzał, ale piłka trąciła jednego z obrońców Górnika i wpadła do siatki. Do przerwy 1-0.

Po zmianie stron goście chcieli przejąć inicjatywę, ale biało - niebiescy szybko sobie uporządkowali grę i tak jak przed przerwą mieli więcej do powiedzenia. Najgroźniejszy strzał Górnika był bezpośrednio z rzutu wolnego, ale Fościak nie dał się zaskoczyć. Na drugiego gola jeleniogórscy fani musieli czekać do 78 minuty. Czujny przed polem karnym Marcel Ratajski wyłuskał piłkę spod nóg rywala, od razu przejął ją Baszak, który ograł obrońcę, bramkarza, kolejnego obrońcę i ze stoickim spokojem skierował piłkę do siatki. Kapitalny gol i jak się okazało, pieczętujący sukces drużyny trenera Jacka Kołodziejczyka.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - GÓRNIK POLKOWICE 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Baszak (37), 2-0 Baszak (78).
Żółte kartki: Kocot, Chmielewski oraz Bogacz, Ryś, Drewniak, Magdziak.
Sędziował: Kwinto.
Widzów: 900.

KSK: Fościak - Baszak (80 Firmanty), Chmielewski, Kocot, Kulchawy (75 Jaros), Maciejewski, Niemienionek, Pojasek, Radziemski, Ratajski (80 Tokarz), Sierpina (70 Siudak).
GÓRNIK: Niezgoda - Bajerski, Drewniak, Fryzowicz, Macola (60 Łysakowski), Magdziak (65 Bogacz), Piech (65 Górski), Ratajczak (80 Bilokin), Rogalski, Ryś (80 Bancewicz), Szuszkiewicz.