Ruszamy po pełną pulę do Grębocic


7 maja 2021
Pierwszy zespół

Plakat Sparta Grębocice

Biało-niebiescy powracają na dolnośląskie boiska. Tym raz w ramach XXV kolejki spotkań Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” Karkonosze w Grębocicach podejmą miejscową Spartę.


Przełamać Karkonosze spróbuje drużyna prowadzona przez trenera Pawła Żmudzińskiego. Sparta Grębocice obecne rozgrywki rozpoczęła w kratkę, gdyż po 5 seriach spotkań rundy wiosennej zgromadziła dotychczas 6 oczek za dwie wygrane: 3-1 z Konfeksem Legnica i 2-0 z Włókniarzem Leśna. Spartanie ponieśli również 3 porażki: 1-0 z Mewą Kunice, 1-0 z Leśnikiem Osiecznica oraz 4-2 z Apisem Jędrzychowice.  Warto nadmienić, że grębociczanie do końca rozgrywek walczyć będą o przetrwanie i utrzymanie IV ligi w gminie, gdyż na dzień dzisiejszy znajdują się na miejscu zagrożonym spadkiem, a na domiar złego nie odbyli jeszcze przymusowej pauzy wynikającej z nieparzystej liczby zespołów w grupie zachodniej, a co za tym idzie zespół Sparty bez zdobyczy punktowych może na dobre zagościć w czerwonej strefie ligowej tabeli.

Zespołowi trenera Pawła Żmudzińskiego na pewno nie pomaga fakt ubytków kadrowych w zespole Sparty, który jest poważny, gdyż w ostatnich meczach ławka rezerwowych nie była w pełni obsadzona. Jednak pamiętajmy, że zespoły często rodzą się w najcięższych momentach, co zespół Sparty Grębocicach udowodnił już w poprzednich sezonach IV ligi dolnośląskiej. Dlatego też biało-niebiescy powinni być podwójnie skoncentrowani na spotkanie z naszymi dzisiejszymi rywalami. Najskuteczniejszym strzelcem Sparty jest Łukasz Szuszkiewicz, który w dotychczas rozegranych XXV kolejkach spotkań strzelił 5 bramek, a dwie z nich ustrzelił w ostatnim meczu ligowym z Apisem Jędrzychowice.

Jeśli chodzi o bezpośrednie spotkania Karkonoszy ze Spartą Grębocice to są one zdecydowanie korzystne dla jeleniogórzan, którzy z dotychczas rozegranych 8 meczów wygrali 5, 2 zremisowali i odnieśli jedną porażkę. Bilans bramek przedstawia się następująco: strzeliliśmy 26 goli, tracąc 11. Ostatnie spotkanie obie ekipy rozegrały  26 sierpnia 2020 roku, kiedy to w ramach VI kolejki Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”, podopieczni trenera Ołeksandra Shevelyukhina  pewnie pokonali Sparte 5-2, a bramki zdobyli: Kamil Młodziński, Mateusz Czerwiński, Robert Lekszycki, Maciej Gargas i Serhii Taran.. Mamy nadzieję, że dzisiaj Karkonosze tylko polepszą historię tych spotkań i dorobek bramkowy.

Dzisiejsze spotkanie będzie prowadzone przez trójkę sędziowską desygnowaną przez wałbrzyskie Kolegium Sędziów. Arbitrem głównym spotkania w Grębocicach będzie Miłosz Głowacki, a na liniach asystować mu będą: Tomasz Janusiewicz i Tomasz Biel.
Początek spotkania VI kolejki Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” o godzinie 17:00.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz